EuroMediCare / Badania kliniczne / Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry


Atopowe zapalenie skóry (AZS) to choroba zwana również potocznie egzemą. Jest to przewlekła choroba skóry, objawiająca się licznymi stanami zapalnymi niemal na całym ciele.
AZS to problem, z którym borykają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Według statystyk epidemiologicznych u osób poniżej 18 roku życia, ta choroba występuje prawie dziesięciokrotnie częściej niż u dorosłych. Atopowe zapalenie skóry jest schorzeniem, które może wpływać na komfort życia codziennego. Nieestetyczne zaczerwienienia mają wpływ na wygląd osoby chorej, co może prowadzić do obniżenia samooceny. Niestety, stosowanie środków farmaceutycznych nie zawsze przynosi w AZS oczekiwaną ulgę.

AZS

Główne objawy atopowego zapalenia skóry:
 • bardzo silny świąd skóry i jej suchość,
 • zaczerwienienie i rumień,
 • obecność grudek i pęcherzyków,
 • nietolerancja wełny,
 • szybkie i intensywne reakcje skórne,
 • tzw. rybia łuska.

 

W ramach uczestnictwa w badaniu SCD-044-16, wszystkim pacjentom spełniającym warunki kwalifikacji do badania zapewnia się:

 1. monitorowanie stanu AZS prowadzone przez personel medyczny pracujący w zespole badania
 2. medyczne procedury oceniające związane z badaniem przez cały okres trwania badania
 3. opiekę w ramach obserwacji, mającą na celu kontrolę pod kątem wpływu ewentualnych efektów leczenia na stan zdrowia po zakończeniu stosowania badanego produktu leczniczego
 4. zwrot niektórych wydatków, takich jak koszt przejazdów do i z ośrodka badawczego

Warto pamiętać:

Jeśli cierpisz na atopowe zapalenie skóry, możesz wziąć udział w badaniach klinicznych. Badania kliniczne w dermatologii powstały z myślą o osobach, które borykają się z problemem atopowego zapalenia skóry i jego objawami, a u których stosowanie ogólnodostępnych środków lub leków nie daje pożądanych rezultatów.

Obecnie trwa rekrutacja do badania klinicznego we wskazaniu AZS w którym pacjenci mogą otrzymać cząsteczkę SCD-044 (vibizilimod 1) działającą jako silny agonista receptora S1P1. Receptor S1P1 odgrywa kluczową rolę w przemieszczaniu się w organizmie limfocytów. Zmniejsza ich liczbę w organizmie a co się z tym wiąże spadek stanu zapalnego.

Leki działające na receptor S1P1 są stosowane również w innych schorzeniach: Stwardnienie Rozsiane, Choroba Leśniowskiego Crohna, Wrzodziejące Zapalenie Jelita oraz innych chorobach autoimmunologicznych.

 

info icona

Jeśli chcesz poznać szczegóły?
Skontaktuj się z Koordynatorami w Ośrodku Badań Klinicznych PL Certus w Poznaniu:
Kinga Kierończyk – 734 217 034
Aleksandra Adamczyk – 538 501 485


Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik

  ikna kontakt telefoniczny
  usługi nfz
  ikona kontakt telefoniczny
  usługi prywatne