EuroMediCare / Incydenty

EMC S.A. ma w swojej strukturze dział odpowiedzialny za utrzymanie systemów informatycznych jak i zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkowania. Jeśli zauważyłeś, że system nie działa prawidłowo a korzystanie z niego niesie za sobą potencjalne zagrożenie zgłoś nam ten fakt.

Co należy zgłaszać?

Jak zgłaszać incydenty naruszania bezpieczeństwa? Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: incydent@emc-sa.pl . Wiadomości e-mail powinna zawierać dane kontaktowe zgłaszającego oraz szczegółowy opis zdarzenia.

Co to jest Email Scam?

Scam to złośliwa wiadomość e-mail, której celem jest nakłonienie odbiorców do podania poufnych informacji, takich jak np. loginu i hasła lub wprost żądanie okupu pod fikcyjnym pretekstem. Jest to jeden ze sposobów, w jaki oszuści wykorzystują, aby wyciągnąć od ciebie pieniądze.

Najczęściej występujące rodzaje niechcianych wiadomości:

SPAM: Masowa wysyłka niechcianych wiadomości do wielu odbiorców

Phishing: metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań

Jak rozpoznać Spam 

Poniżej przedstawiam kilka sposobów na rozpoznanie wiadomości spam

Jak się chronić? 

Poniżej kilka sposobów na to w jaki sposób nie dać się zmanipulować oszustowi

Jak rozpoznać Phishing

Poniżej kilka prostych sposobów na rozpoznanie wiadomości z próbą oszustwa.

Jak się chronić?

Poniżej kilka prostych sposobów na rozpoznanie wiadomości z próbą oszustwa.

Pamiętaj, żaden pracownik EMC nie poprosi Cię o podanie loginów/haseł do kont bankowych, poczty elektronicznej, portali społecznościowych ani żadnych innych stron. Jeśli zetknąłeś się z prośbą o ujawnienie swoich danych logowania zgłoś ten fakt na wskazany tu adres mailowy.

ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne