EuroMediCare / Leczenie przepukliny / Leczenie przepukliny

Leczenie przepukliny


Przepuklina to niebezpieczna przypadłość, która może wyjątkowo utrudnić Ci codzienne życie, a nieleczona może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Możesz próbować jej zapobiegać stosując odpowiednią dietę, unikając palenia papierosów czy nadwyrężania się, ale jeśli masz ogólnie osłabione mięśnie, przepuklina i tak może się któregoś dnia pojawić. Rozwija się systematycznie i początkowo może być bezobjawowa, dlatego tak łatwo ją wtedy przeoczyć.

Jeśli czujesz ból podczas podnoszenia ciężkich zakupów, kasłania czy napinania mięśni lub zauważasz u siebie podejrzane guzy czy wypukłości, koniecznie zgłoś się do specjalisty na kontrolę.

Zakres leczenia i operacji przepukliny w EuroMediCare


Przepukliny, które leczymy
  • Przepuklina pachwinowa
  • Przepuklina mosznowa
  • Przepuklina udowa
  • Przepuklina brzuszna
  • Przepuklina brzuszna kresy białej
  • Przepuklina pępkowa
  • Przepuklina rozworu przełykowego

Dlaczego warto leczyć przepuklinę w Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu?

Operacja laparoskopowa przepukliny – na czym polega?


W Szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu leczymy przepukliny laparoskopowo. Jest to małoinwazyjny zabieg, który umożliwia szybszą rekonwalescencję oraz daje większy komfort pacjentowi niż operacja metodą klasyczną. Zabieg odbywa się przez niewielkie nacięcia na skórze i może być wykonywany różnymi technikami takimi jak TAPP (Transabdominal Preperitoneal), TEP (Totally Extraperitoneal) i IPOM (Intraperitoneal On-lay Mesh) dobieranych w zależności od rodzaju przepukliny.

Centrum leczenia przepukliny we Wrocławiu - Euromedicare
Poznaj naszych lekarzy

krzysztof paśko
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
prof. dr hab. n. med. Jarosław Leszczyszyn

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
rafał mułek
lek. Rafał Mulek

Chirurgia ogólna, Chirurgia naczyniowa

Czytaj więcej
michał krefft
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
Andrzej-Gebuza
lek. Andrzej Gebuza

Chirurgia ogólna, Chirurgia dziecięca, Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej

Ścieżka leczenia przepukliny


Jedynym ze skutecznych sposobów na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest przepuklina, jest zabieg operacyjny. W zależności od jej rodzaju i stopnia zaawansowania może to być zabieg przeprowadzony metodą laparoskopową lub klasyczną. Metodę terapii zawsze dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta i nie inaczej będzie w Twoim przypadku.

ikona lekarz
Pierwsza wizyta: szczegółowy wywiad
Podczas pierwszej wizyty lekarz sprawdzi, czy masz na ciele niepokojące uwypuklenia lub guzy, wypyta, czy odczuwasz uporczywy, niekiedy trudny do zniesienia ból i czy coś sprawia Ci dyskomfort, często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.
ikona raport
Badania diagnostyczne
Jeśli lekarz będzie chciał potwierdzić swoją diagnozę, może zlecić Ci wykonanie badania USG przepukliny, a w przypadku podejrzenia przepukliny wewnętrznej może dodatkowo skierować Cię na USG jamy brzusznej lub zdjęcie RTG klatki piersiowej.
ikona strzykawka
Operacja laparoskopowa
Chirurgia małoinwazyjna to nowoczesna metoda przeprowadzania operacji i jeśli będzie to możliwe w Twoim przypadku, usuniemy przepuklinę właśnie w taki sposób. Wyróżnikiem tej metody jest, oprócz wyjątkowej skuteczności, niewielka inwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji. Już następnego dnia po zabiegu będziesz mógł wrócić do swoich codziennych aktywności.
ikona stetoskop
Operacja klasyczna
Jeżeli Twój przypadek będzie wymagał zabiegu przeprowadzonego w sposób tradycyjny, odpowiednio Cię do niego przygotujemy. Klasyczna operacja przepukliny wiąże się między innymi z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Oznacza też dłuższą rekonwalescencję, a powrót do normalnego funkcjonowania trwa nieco dłużej niż w przypadku laparoskopii.

Jak się umówić na diagnozę i leczenie przepukliny?


Aby skorzystać z leczenia przepukliny, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – od niego dowiesz się, jak przebiega cały proces leczenia. Koordynator umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Prywatna opieka medyczna 

W ramach tej specjalizacji oferujemy wyłącznie leczenie prywatne. W celu rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Jak umówić się na zabieg operacji przepukliny?


ikona telefon
Zadzwoń

W celu umówienia się prywatnie
+48 727 600 425

Rejestracja telefoniczna
poniedziałek – piątek 10:30 – 15:30

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na
miejscu w szpitalu.

ikona wiadomość
Napisz wiadomość

Rejestracja jest również możliwa
drogą mailową.
Napisz do nas:
bernadetta.kwiecien@emc-sa.pl

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje w EuroMediCare
Ankieta Satysfakcji Pacjentów - aktualności euromedicare.pl

Ankieta Satysfakcji Pacjentów Przychodni


Zapraszamy pacjentów przychodni do wypełnienia naszej krótkiej ankiety online! Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, żeby poprawiać się dla Ciebie.

Zobacz więcej

Technologia INDIBA – od lipca dostępna w EuroMediCare


Zobacz więcej
Endoskopia kapsułkowa w przychodniach EuroMediCare - aktualności euromedicare.pl

Endoskopia kapsułkowa w przychodniach EuroMediCare


Zobacz więcej
ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne