EuroMediCare / Leczenie przepukliny / Leczenie przepukliny

Powiedz NIE przepuklinie!


Przepuklina to niebezpieczna przypadłość, która może wyjątkowo utrudnić Ci codzienne życie, a nieleczona może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Możesz próbować jej zapobiegać stosując odpowiednią dietę, unikając palenia papierosów czy nadwyrężania się, ale jeśli masz ogólnie osłabione mięśnie, przepuklina i tak może się któregoś dnia pojawić. Rozwija się systematycznie i początkowo może być bezobjawowa, dlatego tak łatwo ją wtedy przeoczyć.

Jeśli czujesz ból podczas podnoszenia ciężkich zakupów, kasłania czy napinania mięśni lub zauważasz u siebie podejrzane guzy czy wypukłości, koniecznie zgłoś się do specjalisty na kontrolę.

Choroby, które leczymy
 • Przepuklina pachwinowa
 • Przepuklina brzuszna
 • Przepuklina mosznowa
 • Przepuklina pępkowa
 • Przepuklina kanałów udowych
 • Przepuklina/rozstęp kresy białej nadbrzusza
Zabiegi, które wykonujemy
 • Operacja przepukliny brzusznej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny mosznowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny pachwinowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny pępkowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny udowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny brzusznej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny mosznowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny pachwinowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny pępkowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny udowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny/rozstępu kresy białej nadbrzusza

Dlaczego warto nas wybrać?
Z nami przepuklina Ci nie straszna

Wrocławskie Centrum leczenia przepukliny to skuteczne metody diagnostyczne, dzięki którym możliwe jest trafne postawienie diagnozy i szybkie podjęcie leczenia. Nasi znakomici, doświadczeni fachowcy profesjonalnie leczą różne typy przepuklin.

hematologiczna_header_glowny-2
Ścieżka leczenia

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest przepuklina, jest zabieg operacyjny. W zależności od jej rodzaju i stopnia zaawansowania może to być zabieg klasyczny lub laparoskopia. Metodę terapii zawsze dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta i nie inaczej będzie w Twoim przypadku.

Pierwsza wizyta: szczegółowy wywiad
Podczas pierwszej wizyty lekarz sprawdzi, czy masz na ciele niepokojące uwypuklenia lub guzy, wypyta, czy odczuwasz uporczywy, niekiedy trudny do zniesienia ból i czy coś sprawia Ci dyskomfort, często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.
Badania diagnostyczne
Jeśli lekarz będzie chciał potwierdzić swoją diagnozę, może zlecić Ci wykonanie badania USG przepukliny, a w przypadku podejrzenia przepukliny wewnętrznej może dodatkowo skierować Cię na USG jamy brzusznej lub zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Operacja laparoskopowa
Chirurgia małoinwazyjna to nowoczesna metoda przeprowadzania operacji i jeśli będzie to możliwe w Twoim przypadku, usuniemy przepuklinę właśnie w taki sposób. Wyróżnikiem tej metody jest, oprócz wyjątkowej skuteczności, niewielka inwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji. Już następnego dnia po zabiegu będziesz mógł wrócić do swoich codziennych aktywności.
Operacja klasyczna
Jeżeli Twój przypadek będzie wymagał zabiegu przeprowadzonego w sposób tradycyjny, odpowiednio Cię do niego przygotujemy. Klasyczna operacja przepukliny wiąże się między innymi z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Oznacza też dłuższą rekonwalescencję, a powrót do normalnego funkcjonowania trwa nieco dłużej niż w przypadku laparoskopii.

Poznaj naszych lekarzy

lek. Rafał Mulek

Chirurgia ogólna, Chirurgia naczyniowa

Czytaj więcej
Jak się umówić

Aby skorzystać z leczenia przepukliny, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – od niego dowiesz się, jak przebiega cały proces leczenia. Koordynator umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Prywatna opieka medyczna 

W ramach tej specjalizacji oferujemy wyłącznie leczenie prywatne. W celu rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Bądź na bieżąco z tym, co dzieje w Centrum leczenia przepukliny

  Prace remontowe


  Drodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala

  Zobacz więcej

  Rak tarczycy – jakie są objawy?


  Rak tarczycy to nowotwór, który rozwija się z tkanek tarczycy. Jest to choroba, w której komórki rosną w sposób patologiczny i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

  Zobacz więcej

  Rezonans magnetyczny barku


  Bark, a w zasadzie staw barkowy, jest skomplikowaną anatomicznie strukturą. Łączy on kończynę górną z tułowiem i zapewnia jej szeroki zakres ruchów.

  Zobacz więcej
  usługi nfz
  usługi prywatne