EuroMediCare / Proktologia / Proktologia

Zadbaj o swoje wnętrze


Proktologia to dziedzina medycyny, której zadaniem jest profilaktyka, diagnozowanie i leczenie chorób ostatniego odcinka przewodu pokarmowego: odbytu i odbytnicy, kanału odbytu i odbytu.

Jeśli odczuwasz ból, świąd lub masz jakiekolwiek niepokojące objawy związane z końcowymi odcinkami jelita grubego, nie zwlekaj i umów się na wizytę już dziś.

Choroby, które leczymy
 • Guzy i żylaki odbytu
 • Przetoki okołoodbytnicze
 • Ropień okołoodbytniczy
 • Choroby zwieraczy (nietrzymanie stolca)
 • Krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego
 • Szczeliny odbytu
 • Hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne
 • Kłykciny kończyste
Zabiegi, które wykonujemy
 • Operacja Hemoroidów
 • Operacja naprawcza rectocele
 • Operacja naprawcza zwieracza odbytu
 • Operacja przetoki odbytu
 • Operacja szczeliny odbytu (sfinkterotomia chirurgiczna)
 • Operacja żylaków odbytu
 • Rectocele STARR
 • Wycięcie zakrzepiczego guzka krwawniczego lub splotu przyodbytniczego
 • Operacja Delorme
 • Defekografia

Dlaczego warto nas wybrać?
Wielospecjalistyczny zespół doświadczonych lekarzy do Twojej dyspozycji

W Poradni Proktologicznej we Wrocławiu specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń końcowego odcinka przewodu pokarmowego – odbytu i odbytnicy. Zajmujemy się schorzeniami zarówno o charakterze zapalnym, jak i nowotworowym. Nasz wysoko wykwalifikowany zespół specjalistów i całościowe podejście do problemu pozwalają osiągać doskonałe wyniki leczenia.

podstawowej_opieki_zdrowotnej_header_glowny-2
Ścieżka Twojego leczenia – Twoja
droga do zdrowia

Leczenie przebiega u każdego nieco inaczej, zawsze jednak zaczyna się od wstępnej konsultacji ze specjalistą. Poniżej przedstawiamy przykładowy proces leczenia, natomiast w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania schorzenia może to u Ciebie wyglądać nieco inaczej.

ikona lekarz
Pierwsza wizyta: szczegółowy wywiad
Podczas pierwszego spotkania lekarz zbierze dokładny wywiad. Zapyta, jakiego rodzaju dolegliwości Ci doskwierają, czy odczuwasz ból i jeśli tak, to jakiego rodzaju i jak długo się utrzymuje, dopyta też, czy miewasz krwawienia.
ikona raport
Badania podczas pierwszej wizyty
Oprócz wywiadu lekarz na pierwszej wizycie najprowdopodobniej wykona też podstawowe badania. Powinieneś być przygotowany na to, że będzie chciał obejrzeć Twój odbyt, krocze i pośladki, a następnie zrobić badanie per rectum (dosł. przez odbyt). Może także wykonać płytkie wziernikowanie odbytu (badanie anoskopem).
ikona strzykawka
Pogłębiona diagnostyka
Gdy lekarz po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu uzna, że postawienie trafnej diagnozy wymaga pogłębionej diagnostyki, może zlecić wykonanie badań, do których będziesz musiał się odpowiednio przygotować (m.in. rektoskopia czy kolonoskopia).
ikona stetoskop
Zabieg
Jeśli Twoja przypadłość będzie wymagała ingerencji chirurgicznej, odpowiednio Cię do tego przygotujemy i wesprzemy również psychicznie. Zapewnimy Ci komfortowe warunki i troskliwe podejście w trakcie całego procesu leczenia.

Poznaj naszych lekarzy

krzysztof paśko
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
Andrzej-Gebuza
lek. Andrzej Gebuza

Chirurgia ogólna, Chirurgia dziecięca, Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
Jak się umówić

Aby skorzystać z zabiegów proktologicznych, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – przedstawi Ci cały proces leczenia. Umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.


Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Bądź na bieżąco z tym, co dzieje w Centrum Ortopedii
  Wiosna dla seniora – wskazówki i zasady, które poprawią Twoje samopoczucie! - blog euromedicare.pl

  Wiosna dla seniora – wskazówki i zasady, które poprawią Twoje samopoczucie!


  Wiosna dla seniora to okres, który powinniśmy spędzać w gronie najbliższych. Natomiast zachęcamy do korzystania z życia, a żeby ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę aktywności. Zapraszamy do czytania!

  Zobacz więcej

  Naderwane ścięgno


  Naderwanie ścięgna to bolesna kontuzja, która choć zwykle nie wymaga interwencji chirurgicznej, to jednak trzeba ją wyleczyć, ponieważ zwiększa podatność tkanek na wystąpienie podobnych urazów w przyszłości. Sprawdź, jakie są objawy naderwania ścięgna, jakie czynniki mogą przyczyniać się do powstania urazu oraz jak wygląda proces leczenia i rehabilitacja po kontuzji.

  Zobacz więcej

  Koślawość kolan – przyczyny i leczenie


  Koślawość kolan jest rodzajem deformacji, zlokalizowanej w tej okolicy kończyn dolnych. Dotyka najczęściej dzieci, jednak zdarza się również u młodzieży oraz dorosłych. W początkowych latach życia dziecka można uznać ją za fizjologiczną, jednak potem należy leczyć koślawe kolana – przyczyny oraz objawy. Sprawdź, jak wygląda koślawość kolan, dlaczego do niej dochodzi i czy można jej zapobiegać.

  Zobacz więcej
  ikna kontakt telefoniczny
  usługi nfz
  ikona kontakt telefoniczny
  usługi prywatne