EuroMediCare / Centrum leczenia tarczycy / Centrum leczenia tarczycy

Twoja tarcza przeciw chorobom


Choroby tarczycy to jeden z najczęstszych problemów zdrowotno-społecznych w ostatnich latach na całym świecie. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie któreś ze schorzeń tarczycy lub podejrzewasz u siebie problemy z tym gruczołem, koniecznie zgłoś się do specjalisty.

W naszym Centrum zaproponujemy Ci optymalną terapię.

Choroby, które leczymy
 • Niedoczynność tarczycy (w tym choroba Hashimoto)
 • Nadczynność tarczycy (w tym choroba Graves-Basedowa)
 • Wole guzkowe
 • Rak tarczycy
Zabiegi i badania, które wykonujemy
 • Ablacja Echolaserem guzków tarczycy
 • Całkowite wycięcie tarczycy (tyrodektomia)
 • Wycięcie jednego płata tarczycy z cieśnią (lobektomia)
 • Badania laboratoryjne
 • USG tarczycy
 • Biopsja tarczycy

Dlaczego warto nas wybrać?
Usługi na wysokim poziomie

W Centrum Leczenia Tarczycy we Wrocławiu nasi znakomici endokrynolodzy, chirurdzy i onkolodzy wykonują kompleksowe badania, stawiają diagnozę i dobierają dla Ciebie optymalną metodę leczenia. Od 2018 roku dysponujemy Echolaserem do niszczenia guzków. To nowoczesna terapia, która jest powszechnie stosowana w szpitalach Europy Zachodniej. We wrocławskim EuroMediCare urządzenie sprawdza się zarówno w terapii zmian złośliwych, jak i niezłośliwych.

cntr_wyposazenie
Poradnia leczenia tarczycy

Tarczyca produkuje, magazynuje i uwalnia do krwi hormony, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zaburzenia czynności tarczycy, zachęcamy do konsultacji ze specjalistą z Poradni leczenia tarczycy, która działa przy wrocławskim Centrum.

Umów się na wizytę, jeżeli:

 • wyczuwasz guz w obrębie szyi
 • masz chrypkę i utrzymuje się ona mimo leczenia schorzeń dróg oddechowych
 • zaburzenia czynności tarczycy lub rak tarczycy wystąpiły w Twojej rodzinie
 • jesteś w ciąży
 • chorujesz na inne schorzenia autoimmunologiczne
 • występują objawy nadmiaru lub niedoboru hormonów tarczycy (patrz nadczynność i niedoczynność tarczycy)
chorob_wewnetrznych_header_glowny-2
Ścieżka leczenia – zdrowie w kilku krokach

Ścieżka leczenia zależeć będzie od Twojego schorzenia. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku Hashimoto, a inaczej, gdy masz guza tarczycy. Poniżej przedstawiamy ogólny proces leczenia, który mniej więcej przybliży Ci, czego możesz się spodziewać podejmując u nas leczenie.

ikona lekarz
Pierwsza wizyta: konsultacja z endokrynologiem
By umówić się na konsultację z endokrynologiem, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej. Wspólnie ustalimy dogodną datę spotkania i umówimy wizytę.
ikona raport
Diagnostyka
Pełna diagnostyka schorzeń tarczycy wymaga oceny jej funkcji hormonalnej, a także zobrazowania budowy gruczołu tarczowego. Endokrynolog po zebraniu dokładnego wywiadu zdecyduje, jaki zakres badań jest konieczny w Twoim przypadku.
ikona strzykawka
Przygotowanie do leczenia
Po postawieniu diagnozy i wybraniu indywidualnej metody leczenia wspieramy Cię na każdym etapie terapii. W przypadku leczenia farmakologicznego oprócz wyboru odpowiednich lekarstw udzielimy Ci wskazówek żywieniowych i dobierzemy dietę adekwatną do Twojej przypadłości.
ikona stetoskop
Przygotowanie do operacji i operacja (jeśli jest konieczna)
W przypadku operacji przygotujemy Cię do niej krok po kroku – poradzimy, na co się zaszczepić, jakie leki odstawić i jakich dodatkowych konsultacji lekarskich dokonać, jeśli to konieczne. Zakres zabiegu operacyjnego jest uzależniony od rodzaju schorzenia. Nasi specjaliści wybiorą optymalną dla Ciebie metodę i przeprowadzą operację z zachowaniem światowych standardów.
ikona lekarz
Opieka pooperacyjna w szpitalu i po wypisie
Pierwsze 24 godziny po operacji będziesz monitorowany na sali intensywnego dozoru pooperacyjnego. Przez kolejne 24 godziny pozostaniesz pod obserwacją w komfortowym pokoju z łazienką. Większość pacjentów w drugiej dobie pooperacyjnej opuszcza szpital, a po średnio 2 tygodniach bezpiecznie wraca do pracy. Od teraz będziesz musiał już zawsze pamiętać, by okresowo (co 6-12 miesięcy) monitorować funkcję hormonalną tarczycy, oznaczając poziom TSH.

Poznaj naszych lekarzy

Tomasz Sedziak
beata wojtczak
dr hab. n. med. Beata Wojtczak

Chirurgia ogólna, Endokrynologia

Czytaj więcej
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
dr hab. n. med. Waldemar Balcerzak

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
paweł domosławski
awatar onkologia
leszek wojciechowski
dr n. med. Leszek Wojciechowski

Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
Leczenia tarczycy

W ramach specjalizacji Endokrynologia w EuroMediCare oferujemy prywatną opiekę medyczną (konsultacje, badania i zabiegi wykonywane są odpłatnie). Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem w ramach NFZ, możliwe jest skorzystanie z Poradni endokrynologicznej w jednej z naszych przychodni.

Zobacz listę poradni

Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Chcesz wiedzieć, co nowego u nas słychać?
  Śledź nasze aktualności.
  Wiosna dla seniora – wskazówki i zasady, które poprawią Twoje samopoczucie! - blog euromedicare.pl

  Wiosna dla seniora – wskazówki i zasady, które poprawią Twoje samopoczucie!


  Wiosna dla seniora to okres, który powinniśmy spędzać w gronie najbliższych. Natomiast zachęcamy do korzystania z życia, a żeby ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę aktywności. Zapraszamy do czytania!

  Zobacz więcej

  Naderwane ścięgno


  Naderwanie ścięgna to bolesna kontuzja, która choć zwykle nie wymaga interwencji chirurgicznej, to jednak trzeba ją wyleczyć, ponieważ zwiększa podatność tkanek na wystąpienie podobnych urazów w przyszłości. Sprawdź, jakie są objawy naderwania ścięgna, jakie czynniki mogą przyczyniać się do powstania urazu oraz jak wygląda proces leczenia i rehabilitacja po kontuzji.

  Zobacz więcej

  Koślawość kolan – przyczyny i leczenie


  Koślawość kolan jest rodzajem deformacji, zlokalizowanej w tej okolicy kończyn dolnych. Dotyka najczęściej dzieci, jednak zdarza się również u młodzieży oraz dorosłych. W początkowych latach życia dziecka można uznać ją za fizjologiczną, jednak potem należy leczyć koślawe kolana – przyczyny oraz objawy. Sprawdź, jak wygląda koślawość kolan, dlaczego do niej dochodzi i czy można jej zapobiegać.

  Zobacz więcej
  ikna kontakt telefoniczny
  usługi nfz
  ikona kontakt telefoniczny
  usługi prywatne