EuroMediCare / Szpital Specjalistyczny Wrocław / Zabiegi i operacje / Leczenie zgagi

Masz palący problem? Pomożemy!


Zgaga to częsty problem i większość z nas dokładnie zna to nieprzyjemne uczucie pieczenia w żołądku, a czasem nawet w przełyku. Jeśli dopada Cię sporadycznie, nie jest raczej powodem do zmartwień i możesz łatwo poradzić sobie z nią domowymi sposobami. Jeśli jednak zgaga doskwiera Ci regularnie raz lub kilka razy w tygodniu, to już zdecydowanie powód do konsultacji ze specjalistą.

Wiadomo, że nikt nie pali się do wizyty u lekarza, ale zachęcamy Cię do zadbania o swoje zdrowie już dziś.

Choroby, które leczymy
 • Choroba refluksowa przełyku (GERD – gastroesophageal reflux disease) z objawami zgagi
 • Przepuklina rozworu przełykowego przepony
Zabiegi i badania, które wykonujemy
 • Chirurgiczne leczenie zgagi (operacyjne leczenie przepukliny rozworu przełykowego z fundoplikacją sposobem Nissena)
 • Gastroskopia

Dlaczego warto się leczyć u Nas?
Eksperci w leczeniu zgagi

We wrocławskim Centrum leczenia zgagi stosujemy nowoczesne metody diagnostyczne, dzięki którym możliwe jest rozpoznanie choroby refluksowej przełyku, jak również przepukliny rozworu przełykowego przepony. Nasz zespół to znakomici fachowcy o wieloletnim doświadczeniu, którzy profesjonalnie leczą choroby górnego odcinka przewodu pokarmowego.

shutterstock_1930966010 1
Ścieżka Twojego leczenia – Twoja
droga do zdrowia

Metodę terapii zawsze dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta i nie inaczej będzie w Twoim przypadku. Poniżej przedstawiamy przykładowy proces leczenia, natomiast w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania schorzenia może to u Ciebie wyglądać nieco inaczej.

ikona lekarz
Pierwsza wizyta: szczegółowy wywiad
Na “dzień dobry” lekarz poprosi Cię o informacje na temat tego, jakie masz dolegliwości, jaki jest na co dzień Twój sposób odżywiania się oraz czy zażywasz jakieś leki.
ikona raport
Badania diagnostyczne
Gdy lekarz po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu uzna, że postawienie trafnej diagnozy wymaga diagnostyki, może skierować Cię m.in. na badania krwi (morfologia, próby wątrobowe czy sprawdzenie poziomu enzymów trzustkowych), USG lub RTG jamy brzusznej, gastroskopię czy kolonoskopię.
ikona strzykawka
Leczenie farmakologiczne
Być może okaże się, że w Twoim przypadku ostatecznie sprawdzi się leczenie farmakologiczne i zmiana diety na taką, która nie będzie generowała problemów ze zgagą i będzie dopasowana do Twoich potrzeb.
ikona stetoskop
Leczenie operacyjne
Leczenie chirurgiczne polega na przywróceniu skuteczności działania dolnego zwieracza przełyku. Uzyskuje się to poprzez wytworzenie z tkanek żołądka „kołnierza” otaczającego dolny zwieracz przełyku. Zabieg jest wykonywany małoinwazyjną metodą laparoskopową.

Poznaj naszych lekarzy

rafał mułek
lek. Rafał Mulek

Chirurgia ogólna, Chirurgia naczyniowa

Czytaj więcej
michał krefft
Jak się umówić

Aby skorzystać z leczenia schorzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – od niego dowiesz się, jak przebiega cały proces leczenia. Koordynator umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Prywatna opieka medyczna 

W ramach tej specjalizacji oferujemy wyłącznie leczenie prywatne. W celu rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

 


Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Bądź na bieżąco z tym, co dzieje w Centrum Ortopedii

  Vouchery


  Podaruj bliskim zdrowy prezent!

  Oferujemy vouchery na realizację komercyjnych usług medycznych w przychodniach EuroMediCare.

  Zobacz więcej

  MedOnet – wywiad z pacjentką dra Karmowskiego


  Zobacz więcej
  ikna kontakt telefoniczny
  usługi nfz
  ikona kontakt telefoniczny
  usługi prywatne