EuroMediCare / Szpital Specjalistyczny Wrocław / Zabiegi i operacje / Leczenie przepukliny

Powiedz NIE przepuklinie!


Przepuklina to niebezpieczna przypadłość, która może wyjątkowo utrudnić Ci codzienne życie, a nieleczona może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Możesz próbować jej zapobiegać stosując odpowiednią dietę, unikając palenia papierosów czy nadwyrężania się, ale jeśli masz ogólnie osłabione mięśnie, przepuklina i tak może się któregoś dnia pojawić. Rozwija się systematycznie i początkowo może być bezobjawowa, dlatego tak łatwo ją wtedy przeoczyć.

Jeśli czujesz ból podczas podnoszenia ciężkich zakupów, kasłania czy napinania mięśni lub zauważasz u siebie podejrzane guzy czy wypukłości, koniecznie zgłoś się do specjalisty na kontrolę.

Choroby, które leczymy
 • Przepuklina pachwinowa
 • Przepuklina brzuszna
 • Przepuklina mosznowa
 • Przepuklina pępkowa
 • Przepuklina kanałów udowych
 • Przepuklina/rozstęp kresy białej nadbrzusza
Zabiegi, które wykonujemy
 • Operacja przepukliny brzusznej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny mosznowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny pachwinowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny pępkowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny udowej z wszczepem siatek metodą klasyczną
 • Operacja przepukliny brzusznej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny mosznowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny pachwinowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny pępkowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny udowej z wszczepem siatek metodą laparoskopową
 • Operacja przepukliny/rozstępu kresy białej nadbrzusza

Dlaczego warto nas wybrać?
Z nami przepuklina Ci nie straszna

Wrocławskie Centrum leczenia przepukliny to skuteczne metody diagnostyczne, dzięki którym możliwe jest trafne postawienie diagnozy i szybkie podjęcie leczenia. Nasi znakomici, doświadczeni fachowcy profesjonalnie leczą różne typy przepuklin.

hematologiczna_header_glowny-2
Ścieżka leczenia

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest przepuklina, jest zabieg operacyjny. W zależności od jej rodzaju i stopnia zaawansowania może to być zabieg klasyczny lub laparoskopia. Metodę terapii zawsze dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta i nie inaczej będzie w Twoim przypadku.

Pierwsza wizyta: szczegółowy wywiad
Podczas pierwszej wizyty lekarz sprawdzi, czy masz na ciele niepokojące uwypuklenia lub guzy, wypyta, czy odczuwasz uporczywy, niekiedy trudny do zniesienia ból i czy coś sprawia Ci dyskomfort, często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie.
Badania diagnostyczne
Jeśli lekarz będzie chciał potwierdzić swoją diagnozę, może zlecić Ci wykonanie badania USG przepukliny, a w przypadku podejrzenia przepukliny wewnętrznej może dodatkowo skierować Cię na USG jamy brzusznej lub zdjęcie RTG klatki piersiowej.
Operacja laparoskopowa
Chirurgia małoinwazyjna to nowoczesna metoda przeprowadzania operacji i jeśli będzie to możliwe w Twoim przypadku, usuniemy przepuklinę właśnie w taki sposób. Wyróżnikiem tej metody jest, oprócz wyjątkowej skuteczności, niewielka inwazyjność, a także krótki okres rekonwalescencji. Już następnego dnia po zabiegu będziesz mógł wrócić do swoich codziennych aktywności.
Operacja klasyczna
Jeżeli Twój przypadek będzie wymagał zabiegu przeprowadzonego w sposób tradycyjny, odpowiednio Cię do niego przygotujemy. Klasyczna operacja przepukliny wiąże się między innymi z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Oznacza też dłuższą rekonwalescencję, a powrót do normalnego funkcjonowania trwa nieco dłużej niż w przypadku laparoskopii.

Poznaj naszych lekarzy

Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
prof. dr hab. n. med. Jarosław Leszczyszyn

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
lek. Rafał Mulek

Chirurgia ogólna, Chirurgia naczyniowa

Czytaj więcej
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
lek. Andrzej Gebuza

Chirurgia ogólna, Chirurgia dziecięca, Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
Jak się umówić

Aby skorzystać z leczenia przepukliny, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – od niego dowiesz się, jak przebiega cały proces leczenia. Koordynator umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Prywatna opieka medyczna 

W ramach tej specjalizacji oferujemy wyłącznie leczenie prywatne. W celu rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Bądź na bieżąco z tym, co dzieje w Centrum leczenia przepukliny

  Prace remontowe


  Drodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala

  Zobacz więcej

  Rak tarczycy – jakie są objawy?


  Rak tarczycy to nowotwór, który rozwija się z tkanek tarczycy. Jest to choroba, w której komórki rosną w sposób patologiczny i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

  Zobacz więcej

  Rezonans magnetyczny barku


  Bark, a w zasadzie staw barkowy, jest skomplikowaną anatomicznie strukturą. Łączy on kończynę górną z tułowiem i zapewnia jej szeroki zakres ruchów.

  Zobacz więcej
  usługi nfz
  usługi prywatne