EuroMediCare / Szpital Specjalistyczny Wrocław / Zabiegi i operacje / Centrum chirurgicznego leczenia otyłości (bariatria)

Centrum chirurgicznego
leczenia otyłości (bariatria)


Kojąca lekkość bytu


Otyłość to sprawa dużej wagi, a leczenie bariatryczne to często optymalna metoda leczenia tej ciężkiej choroby. Nasz zespół bariatryczny to doświadczeni chirurdzy oraz specjaliści w zakresie: dietetyki, psychologii, endokrynologii, gastroenterologii, kardiologii, pulmonologii i anestezjologii. Dzięki temu leczymy pacjentów na wielu płaszczyznach, a takie kompleksowe podejście przynosi oczekiwane, długotrwałe efekty.

Otyłość zaczęła Ci ciążyć? Umów się na wizytę i daj sobie ulżyć.

Choroby, które leczymy
 • Otyłość olbrzymia (otyłość III stopnia)
 • Otyłość II stopnia przy chorobach współistniejących
 • Otyłość I stopnia
 • Zapobiegamy rozwojowi innych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II czy też zwyrodnienie stawów
Zabiegi, które wykonujemy
 • Gastric bypass
 • Gastric bypass z cholecystectomią
 • Mini gastric bypass
 • Resekcja mankietowa żołądka
 • Rewizyjna chirurgia bariatryczna
 • Rękawowa resekcja żołądka z cholecystectomią

Dlaczego warto nas wybrać?
Stawiamy na długotrwałe efekty

W Centrum chirurgicznego leczenia otyłości we Wrocławiu łączymy kompetencje wykwalifikowanych chirurgów z doświadczeniem specjalistów innych dziedzin. W procesie leczenia oferujemy wsparcie m.in. psychologa i dietetyka – pozwala nam to dotrzeć do przyczyn choroby i zmienić nawyki żywieniowe pacjenta po operacji bariatrycznej. Takie podejście przynosi spektakularne, długo utrzymujące się efekty.

leczenia_otyłosci_header_glowny-2
Poradnia leczenia nadwagi i otyłości

W ramach wrocławskiego Centrum chirurgicznego leczenia otyłości działa także Poradnia leczenia nadwagi i otyłości. Jeśli Twoim celem jest redukcja masy ciała i długotrwałe wdrożenie zdrowych nawyków – to miejsce dla Ciebie. Zapisz się na wizytę, by otrzymać wsparcie z zakresu zachowawczego leczenia otyłości.

Dostępne usługi:

 • leczenie żywieniowe
 • zwiększenie aktywności fizycznej
 • wsparcie psychologiczne
 • farmakoterapia (opcjonalnie)
leczenia_otyłosci_header_glowny
Ścieżka leczenia krok po kroku

Zależy nam na długofalowych efektach, dlatego do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dobierając mu taki program leczenia, który odpowiada dokładnie jego potrzebom. Czego możesz się spodziewać oddając się w ręce naszych specjalistów?

Konsultacja bariatryczna
Już podczas pierwszej wizyty lekarz oceni stopień Twojej otyłości i przeprowadzi niezbędny wywiad dotyczący zdrowia. Dowiesz się o dostępnych metodach leczenia, a lekarz będzie mógł wstępnie zakwalifikować Cię do operacji.
Dodatkowe konsultacje i badania
Przed zabiegiem wykonujemy szereg niezbędnych konsultacji ze specjalistami dziedzin istotnych w procesie leczenia (m.in. dietetycznych, kardiologicznych czy psychologicznych). Zlecamy też wykonanie badań niezbędnych do właściwego i bezpiecznego przygotowania do operacji (m.in. USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej).
Okres przedoperacyjny
Dietetyk stworzy dla Ciebie plan żywieniowy na około 30 dni. To czas, który pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do operacji. Przez cały ten okres do Twojej dyspozycji będzie doświadczony lekarz.
Operacja
Pobyt w naszym szpitalu standardowo trwa 4 doby. Pierwszego dnia przeprowadzimy niezbędne badania i konsultacje anestezjologiczne tak, by kolejnego bezpiecznie przeprowadzić operację. Kolejne dwie doby po operacji to czas rekonwalescencji i rewizji Twojego stanu zdrowia.
Wypis – i co dalej?
Po wypisie pozostaniemy w kontakcie telefonicznym i mailowym. Dodatkowo, po miesiącu od wykonania operacji, zaprosimy Cię na konsultacje chirurgiczne, psychologiczne i dietetyczne. W pierwszym pozabiegowym roku wizyty kontrolne będą odbywać się co 3 miesiące.

Poznaj naszych lekarzy

lek. Rafał Mulek

Chirurgia ogólna, Chirurgia naczyniowa

Czytaj więcej
Jak się umówić

Prywatna opieka medyczna
W ramach specjalizacji Bariatria w EuroMediCare oferujemy prywatną opiekę medyczną (konsultacje, badania i zabiegi wykonywane są odpłatnie). Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem w ramach NFZ, możliwe jest skorzystanie z poradni leczenia nadwagi i otyłości w jednej z naszych przychodni. 

Zobacz listę poradni

Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Chcesz wiedzieć, co nowego u nas słychać?
  Śledź nasze aktualności.

  Prace remontowe


  Drodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala

  Zobacz więcej

  Rak tarczycy – jakie są objawy?


  Rak tarczycy to nowotwór, który rozwija się z tkanek tarczycy. Jest to choroba, w której komórki rosną w sposób patologiczny i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

  Zobacz więcej

  Rezonans magnetyczny barku


  Bark, a w zasadzie staw barkowy, jest skomplikowaną anatomicznie strukturą. Łączy on kończynę górną z tułowiem i zapewnia jej szeroki zakres ruchów.

  Zobacz więcej
  usługi nfz
  usługi prywatne