EuroMediCare / Zabiegi / ZABIEGI DROBNE / Wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa


Alkoholizm to nałóg rujnujący zdrowie osoby, która go doświadcza. Alkohol przyjmowany regularnie, w nadmiarze, niszczy organy wewnętrzne i upośledza funkcje życiowe. W efekcie może doprowadzić nawet do śmierci. Ale to problem, z którym boryka się nie tylko uzależniony. Jego bliscy, rodzina również doświadczają codziennych dramatów.

Dlatego każda próba zmierzenia się z alkoholowym nałogiem to działanie warte wsparcia. Niestety, mimo podejmowanych starań, uzależniony zwykle nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z ogromnym wyzwaniem, jakim jest pokonanie nałogu. Potrzebuje fachowej pomocy.

Jeśli poszukujesz dla siebie lub dla kogoś ze swoich bliskich pomocy w walce z chorobą alkoholową, dobrym rozwiązaniem może okazać się wszywka alkoholowa. To jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych sposobów pokonywania tego typu uzależnienia.

info icona

W naszej przychodni przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem preparatu Disulfiram WZF (Esperal). To tabletki, które w czasie krótkiego zabiegu są implantowane w okolicach pośladka. Z biegiem czasu uwalniają się z nich substancje czynne wchodzące w interakcję z alkoholem. Dlatego osoba z wszytym preparatem musi całkowicie zrezygnować z alkoholu.

Przebieg zabiegu krok po kroku
Rzeczy, które musisz wiedzieć

  • Preparat zaczyna działać tuż po zabiegu. Osoba z wszywką musi całkowicie wykluczyć alkohol. Picie z wszczepionym Esperalem ma groźne dla życia konsekwencje.
  • Następnym etapem leczenia choroby alkoholowej pacjenta jest udanie się na terapię uzależnień, której celem jest wyzwolenie od nałogu alkoholowego.
  • Zdajemy sobie sprawę, że alkoholizm i walka z tym nałogiem, to kwestie wyjątkowo trudne. Wymagają delikatności i dyskrecji w działaniu. Jeśli zmagasz się z tym problemem lub szukasz pomocy dla kogoś z bliskich, możesz liczyć na nasze całkowite zrozumienie i pełne wsparcie.
Esperal czy disulfiram?

Disulfiram to preparat, który powszechnie znany jest jako Esperal. W 2009 roku jego produkcja pod tą nazwą została jednak zakończona, a dziś dostępny jest jako Disulfiram WZF.

Cena zabiegu w Przychodni Wrocław Powstańców Śląskich:

Implementacja disulfiramu: 900 zł


Lista placówek w których usługa jest dostępna

Przychodnia Wrocław Powstańców Śląskich

Powstańców Śląskich 95 53-332 Wrocław

Przychodnia Wrocław Powstańców Śląskich

Zobacz ofertę
Jak umówić się do lekarza??

ikona telefon
Zadzwoń

W celu umówienia się prywatnie
+48 71 71 17 411

Rejestracja telefoniczna
poniedziałek – piątek 7:00 – 18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na
miejscu w placówce, w której
specjalista przymuje. Sprawdź godziny
funkcjonowania placówki, aby
dowiedzieć się kiedy można zarejestrować
się na miejscu.

ikona wiadomość
Napisz wiadomość

Rejestracja jest również możliwa
drogą mailową.
Napisz do nas:
info@euromedicare.pl


info icona

Informacje o cenach usług
Pracujemy nad tym, by cenniki były dostępne online, na naszej stronie. Jeśli chcesz poznać cenę usługi lub badania, zadzwoń na naszą infolinię

Wypełnij formularz, oddzwonimy
alt tekst
ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne