EuroMediCare / Szpital Specjalistyczny Wrocław / Zabiegi i operacje / LARYNGOLOGIA

Zdrowie od ucha do ucha


Laryngologia (otorynolaryngologia) to dziedzina nauki zajmująca się leczeniem chorób narządów głowy i szyi, m.in.: ucha (z gr. oros, otos), nosa (z gr. rhinos, rynos), krtani (z gr. laryngos) i gardła (z gr. pharyngos).

Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości w tych obszarach, umówienie się na wizytę do laryngologa to słuszna decyzja.

Choroby, które leczymy
 • Resekcja przegrody nosa
 • Usunięcie migdałków
 • Operacje zatoki szczękowej
 • Polipektomia nosa
 • Termoablacja małżowin nosowych
Zabiegi, które wykonujemy
 • Koagulacje naczyń przegrody nosa
 • Operacja zatoki szczękowej
 • Plastyka małżowin nosowych
 • Plastyka przegrody nosa
 • Resekcja przegrody nosa
 • Termoablacja małżowin nosowych
 • Usunięcie drobnych zmian
 • Usunięcie migdałków
 • Usunięcie polipów nosa (polipektomia)
 • RTG zatok
 • MRI zatok

Dlaczego warto nas wybrać?
Wiedza, kompetencje, doświadczenie

Poradnia laryngologiczna we Wrocławiu skupia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie sięgają po nowoczesne rozwiązania. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem medycznym, dzięki któremu możemy oferować naszym pacjentom optymalne i, w miarę możliwości, mało inwazyjne metody leczenia.

hematologiczna_header_glowny-2
Ścieżka leczenia w kilku krokach

Każdy z naszych pacjentów przechodzi terapię dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Nie ma więc jedynej słusznej ścieżki leczenia, wszystko jednak zawsze zaczyna się od pierwszej konsultacji z laryngologiem. Poniżej przedstawiamy ramowy przebieg całego procesu, choć być może nie wszystkie punkty będą Cię dotyczyły w trakcie Twojej terapii.

1. Pierwsza wizyta: konsultacje laryngologiczne
Podczas pierwszego spotkania lekarz przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad i wypyta Cię o objawy. Może obejrzeć Cię przy pomocy endoskopu lub wziernika, by ocenić stan nosa, ucha, gardła, czy jamy ustnej.
2. Badania dodatkowe podczas wizyty
W razie potrzeby lekarz może również wykonać badanie audiologiczne słuchu, USG węzłów chłonnych szyi, ślinianek, zatok przynosowych, krtani oraz części ustnej i nosowej gardła.
Wszystko po to, by już na pierwszej wizycie jak najtrafniej postawić diagnozę i wybrać terapię, która będzie dla Ciebie optymalna.
3. Przygotowanie do zabiegu
Jeśli Twoje schorzenie laryngologiczne będzie wymagało zabiegu operacyjnego, opowiemy Ci o całym procesie i udzielimy wszelkich wskazówek dotyczących tego, jak się przygotować do operacji.
4. Operacja
Gdy jest taka możliwość, stosujemy małoinwazyjne metody endoskopowe. Zmniejsza to ryzyko powikłań w stosunku do klasycznych zabiegów, minimalizuje dolegliwości bólowe po operacji, pozostawia na ciele jedynie małe blizny i pozwala szybciej wrócić do formy. Nie zawsze jednak jest to możliwe, wtedy wykonujemy zabieg w tradycyjny sposób.
5. Powrót do zdrowia
Po operacji otoczymy Cię pełną opieką zarówno podczas rekonwalescencji w szpitalu, jak i po wyjściu do domu. W każdej chwili będziesz mógł skontaktować się z naszym specjalistą, jeśli poczujesz taką potrzebę. Chcemy zapewnić Ci maksymalny komfort psychiczny na każdym etapie leczenia.

Poznaj naszych lekarzy

dr n. med. Iwona Sutyło-Wójcicka

Otorynolaryngologia

Czytaj więcej
Jak się umówić

Aby skorzystać z zabiegów laryngologicznych, skontaktuj się bezpośrednio z naszym koordynatorem – przedstawi Ci cały proces leczenia. Umówi Cię też z jednym z naszych lekarzy na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu.

Opieka medyczna dostępna w ramach NFZ oraz prywatnie
Na tej specjalizacji oferujemy leczenie zarówno w ramach NFZ, jak i prywatne. W celu rejestracji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Chcesz wiedzieć, co nowego u nas słychać?
  Śledź nasze aktualności.

  Prace remontowe


  Drodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala

  Zobacz więcej

  Rak tarczycy – jakie są objawy?


  Rak tarczycy to nowotwór, który rozwija się z tkanek tarczycy. Jest to choroba, w której komórki rosną w sposób patologiczny i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

  Zobacz więcej

  Rezonans magnetyczny barku


  Bark, a w zasadzie staw barkowy, jest skomplikowaną anatomicznie strukturą. Łączy on kończynę górną z tułowiem i zapewnia jej szeroki zakres ruchów.

  Zobacz więcej
  usługi nfz
  usługi prywatne