EuroMediCare / Szpital Specjalistyczny Wrocław / Zabiegi i operacje / Centrum leczenia tarczycy

Twoja tarcza przeciw chorobom


Choroby tarczycy to jeden z najczęstszych problemów zdrowotno-społecznych w ostatnich latach na całym świecie. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie któreś ze schorzeń tarczycy lub podejrzewasz u siebie problemy z tym gruczołem, koniecznie zgłoś się do specjalisty.

W naszym Centrum zaproponujemy Ci optymalną terapię.

Choroby, które leczymy
 • Niedoczynność tarczycy (w tym choroba Hashimoto)
 • Nadczynność tarczycy (w tym choroba Graves-Basedowa)
 • Wole guzkowe
 • Rak tarczycy
Zabiegi i badania, które wykonujemy
 • Ablacja Echolaserem guzków tarczycy
 • Całkowite wycięcie tarczycy (tyrodektomia)
 • Wycięcie jednego płata tarczycy z cieśnią (lobektomia)
 • Badania laboratoryjne
 • USG tarczycy
 • Biopsja tarczycy

Dlaczego warto nas wybrać?
Usługi na wysokim poziomie

W Centrum Leczenia Tarczycy we Wrocławiu nasi znakomici endokrynolodzy, chirurdzy i onkolodzy wykonują kompleksowe badania, stawiają diagnozę i dobierają dla Ciebie optymalną metodę leczenia. Od 2018 roku dysponujemy Echolaserem do niszczenia guzków. To nowoczesna terapia, która jest powszechnie stosowana w szpitalach Europy Zachodniej. We wrocławskim EuroMediCare urządzenie sprawdza się zarówno w terapii zmian złośliwych, jak i niezłośliwych.

cntr_wyposazenie
Poradnia leczenia tarczycy

Tarczyca produkuje, magazynuje i uwalnia do krwi hormony, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zaburzenia czynności tarczycy, zachęcamy do konsultacji ze specjalistą z Poradni leczenia tarczycy, która działa przy wrocławskim Centrum.

Umów się na wizytę, jeżeli:

 • wyczuwasz guz w obrębie szyi
 • masz chrypkę i utrzymuje się ona mimo leczenia schorzeń dróg oddechowych
 • zaburzenia czynności tarczycy lub rak tarczycy wystąpiły w Twojej rodzinie
 • jesteś w ciąży
 • chorujesz na inne schorzenia autoimmunologiczne
 • występują objawy nadmiaru lub niedoboru hormonów tarczycy (patrz nadczynność i niedoczynność tarczycy)
chorob_wewnetrznych_header_glowny-2
Ścieżka leczenia – zdrowie w kilku krokach

Ścieżka leczenia zależeć będzie od Twojego schorzenia. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku Hashimoto, a inaczej, gdy masz guza tarczycy. Poniżej przedstawiamy ogólny proces leczenia, który mniej więcej przybliży Ci, czego możesz się spodziewać podejmując u nas leczenie.

Pierwsza wizyta: konsultacja z endokrynologiem
By umówić się na konsultację z endokrynologiem, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo bądź za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej. Wspólnie ustalimy dogodną datę spotkania i umówimy wizytę.
Diagnostyka
Pełna diagnostyka schorzeń tarczycy wymaga oceny jej funkcji hormonalnej, a także zobrazowania budowy gruczołu tarczowego. Endokrynolog po zebraniu dokładnego wywiadu zdecyduje, jaki zakres badań jest konieczny w Twoim przypadku.
Przygotowanie do leczenia
Po postawieniu diagnozy i wybraniu indywidualnej metody leczenia wspieramy Cię na każdym etapie terapii. W przypadku leczenia farmakologicznego oprócz wyboru odpowiednich lekarstw udzielimy Ci wskazówek żywieniowych i dobierzemy dietę adekwatną do Twojej przypadłości.
Przygotowanie do operacji i operacja (jeśli jest konieczna)
W przypadku operacji przygotujemy Cię do niej krok po kroku – poradzimy, na co się zaszczepić, jakie leki odstawić i jakich dodatkowych konsultacji lekarskich dokonać, jeśli to konieczne. Zakres zabiegu operacyjnego jest uzależniony od rodzaju schorzenia. Nasi specjaliści wybiorą optymalną dla Ciebie metodę i przeprowadzą operację z zachowaniem światowych standardów.
Opieka pooperacyjna w szpitalu i po wypisie
Pierwsze 24 godziny po operacji będziesz monitorowany na sali intensywnego dozoru pooperacyjnego. Przez kolejne 24 godziny pozostaniesz pod obserwacją w komfortowym pokoju z łazienką. Większość pacjentów w drugiej dobie pooperacyjnej opuszcza szpital, a po średnio 2 tygodniach bezpiecznie wraca do pracy. Od teraz będziesz musiał już zawsze pamiętać, by okresowo (co 6-12 miesięcy) monitorować funkcję hormonalną tarczycy, oznaczając poziom TSH.

Poznaj naszych lekarzy

Zdjęcie dr Tomasza Sędziaka
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
dr hab. n. med. Waldemar Balcerzak

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
dr n. med. Leszek Wojciechowski

Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
Leczenia tarczycy

W ramach specjalizacji Endokrynologia w EuroMediCare oferujemy prywatną opiekę medyczną (konsultacje, badania i zabiegi wykonywane są odpłatnie). Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem w ramach NFZ, możliwe jest skorzystanie z Poradni endokrynologicznej w jednej z naszych przychodni.

Zobacz listę poradni

Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

  Dodaj załącznik


  Chcesz wiedzieć, co nowego u nas słychać?
  Śledź nasze aktualności.

  Prace remontowe


  Drodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala

  Zobacz więcej

  Rak tarczycy – jakie są objawy?


  Rak tarczycy to nowotwór, który rozwija się z tkanek tarczycy. Jest to choroba, w której komórki rosną w sposób patologiczny i mogą rozprzestrzeniać się na inne części ciała.

  Zobacz więcej

  Rezonans magnetyczny barku


  Bark, a w zasadzie staw barkowy, jest skomplikowaną anatomicznie strukturą. Łączy on kończynę górną z tułowiem i zapewnia jej szeroki zakres ruchów.

  Zobacz więcej
  usługi nfz
  usługi prywatne