EuroMediCare / Badania diagnostyczne / BADANIA DIAGNOSTYCZNE - BIOPSJE

Pracownia biopsji


Jeśli w badaniu fizykalnym lub obrazowym lekarz zaobserwował u Ciebie podejrzaną zmianę chorobową (m.in. torbiele, guzki, obrzęki, nacieki), zostaniesz skierowany na biopsję. To jedna z metod diagnostycznych, która pozwala określić charakter zmiany i stwierdzić, czy jest łagodna, czy to nowotwór złośliwy. Biopsja polega na pobraniu fragmentu zmienionej tkanki, który następnie trafia do analizy mikroskopowej przeprowadzanej przez patomorfologa. W naszej Pracowni wykonujemy biopsję za pomocą różnych metod, w zależności od rodzaju i umiejscowienia zmiany.


EuroMediCare – Dlaczego biopsje warto robić u nas?

Informacje o biopsjach

Biopsja piersi to zabieg diagnostyczny, polegający na pobraniu materiału biologicznego ze zmiany do dalszego badania i określenia charakteru komórek guza. Wykonywany jest za pomocą strzykawki z długą igłą punkcyjną. Zabieg jest bezbolesny, zatem znieczulenie nie jest konieczne. Całość zajmuje około 20-30 minut. Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać.

Biopsja narządów wewnętrznych to zabieg ułatwiający wykrycie i diagnostykę chorób i nieprawidłowości w takich narządach, jak m.in. wątroba czy trzustka. Polega na pobraniu fragmentu tkanki ze zmianą do dalszych badań. Jest to zabieg inwazyjny, ale bezpieczny i bezbolesny. Trwa około 20 minut i wymaga przygotowania, o którego szczegółach pacjent zostanie poinformowany podczas zapisu.

Biopsja tarczycy to bezbolesny zabieg, polegający na pobraniu materiału biologicznego z gruczołu tarczowego do dalszych badań i oceny charakteru zmiany. Wykonywany jest cienką igłą, której średnica nie przekracza 1mm. Badanie trwa od kilku do maksymalnie 15 minut i nie wymaga znieczulenia ani wcześniejszego przygotowania. Po zabiegu jednak, przez około dobę, należy zrezygnować z wymagającej aktywności fizycznej.

Biopsja węzłów chłonnych to zabieg diagnostyczny, wymagający pobrania fragmentu bądź całości węzła chłonnego do dalszych badań mikroskopowych, umożliwiających określenie charakteru zmiany. Jest to zabieg inwazyjny, który może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (to jednak bardzo rzadkie przypadki). Jeśli umiejscowienie węzła chłonnego tego wymaga, biopsja wspomagana jest przy wsparciu tomografii komputerowej lub USG. Cały zabieg zwykle nie trwa dłużej niż 20 minut.

Biopsja zmian powierzchownych, a dokładniej biopsja skóry to zabieg polegający na wycięciu fragmentu skóry, na którym występuje zmiana, a następnie przeprowadzeniu badania histopatologicznego. Celem jest zdiagnozowanie charakteru zmian i wykonanie dokładnej diagnostyki. Do zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo, zatem ewentualny ból nie jest odczuwany. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut.

Lista placówek w których usługa jest dostępna

Przychodnia Wrocław Łowiecka

ul. Łowiecka 24 50-220 Wrocław

EuroMediCare Wrocław Szpital

ul. Pilczycka 144 54-144 Wrocław

Przychodnia Wrocław Wejherowska

ul. Wejherowska 28 bud. 4 54-239 Wrocław

Przychodnia Wrocław Łowiecka

Zobacz ofertę
EuroMediCare Wrocław Szpital

Zobacz ofertę
Przychodnia Wrocław Wejherowska

Zobacz ofertę
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Informacji dla Pacjentów udzieli Ci informacji o:
  • Przygotowaniu się do wizyty
  • Dostępnych metodach leczenia
  • Wykonywanych przez nas badaniach
  • Całym procesie leczenia
Lekarz
ikona telefon
USŁUGI NFZ
ikona telefon
USŁUGI PRYWATNE
Jak umówić się do lekarza??

ikona telefon
Zadzwoń

W celu umówienia się na NFZ
+48 71 71 17 400

W celu umówienia się prywatnie
+48 71 71 17 411

Rejestracja telefoniczna
poniedziałek – piątek 7:00 – 18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na
miejscu w placówkach, w których
specjalista przymuje. Sprawdź godziny
funkcjonowania konkretnej placówki aby
dowiedzieć się kiedy można zarejestrować
się na miejscu.

ikona wiadomość
Napisz wiadomość

Rejestracja jest również możliwa
drogą mailową.
Napisz do nas:
info@euromedicare.pl

ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne
gfasgasg