EuroMediCare / Aktualności / Europejski Tydzień Urologii – zadbaj o swój układ moczowy!
Europejski Tydzień Urologii – zadbaj o swój układ moczowy!

Każdego roku we wrześniu obchodzony jest Europejski Tydzień Urologii. To okazja, aby zapoznać się z najczęstszymi schorzeniami układu moczowo płciowego, a także umówić się na badania profilaktyczne. Warto pamiętać, że wczesne rozpoznanie chorób zwiększa szansę na ich wyleczenie oraz pozwala uniknąć groźnych powikłań. Dowiedz się, jak zadbać o układ moczowy. 

Urologia jest dziedziną medycyny skupiającą się na schorzeniach układu moczowo-płciowego. Zajmuje się ich profilaktyką, diagnostyką i leczeniem – zarówno zachowawczym, jak i chirurgicznym. Warto pamiętać, że urolog nie jest lekarzem mężczyzn. Na wizytę zgłaszać mogą się również kobiety, a także dzieci. 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ UROLOGII – NIEZWYKLE WAŻNE ŚWIĘTO 

Tydzień Urologii to wrześniowa akcja, którą zainicjowało Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Międzynarodowa kampania odbywa się każdego roku i trwa przez cały tydzień. Biorą w niej udział placówki urologiczne z całej Europy. W roku 2022 święto przypada na 26–30.09. Tegoroczna edycja skupia się na krwi w moczu w kontekście raka pęcherza moczowego. 

Europejski Tydzień Urologii ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat chorób układu moczowo-płciowego, ich objawów oraz profilaktyki. To również okazja do przełamania tabu oraz wstydu, który jest częstą przyczyną odkładania wizyty w gabinecie urologicznym. 

W czasie Europejskiego Tygodnia Urologii prowadzone są różnego rodzaju akcje informacyjne i edukacyjne. Towarzyszą im wydarzenia sportowe i kulturalne, a także naukowe. To świetna okazja, aby zapisać się na konsultację lub badanie urologiczne. Pacjentów serdecznie zapraszamy do naszych poradni urologicznych w Piasecznie, Kwidzynie i Wrocławiu. Zajmujemy się w nich kompleksową diagnostyką, leczeniem i profilaktyką w przyjaznej, komfortowej i intymnej atmosferze.

ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne
w